Ze Starogardu w cztery strony…Kociewia

  • SZLAKI KONNE

Kociewie na 4 kopyta
  „Rozpocznij stępem – poznawaj niespiesznie jeden za drugim kolejne ośrodki jazdy konnej w naszym Regionie. […] Galop i cwał niech zostanie na czas wizyty i zrealizowania swoich odwiecznych lub zupełnie nowych marzeń.
„Kociewie na 4 kopyta” to Kociewiacy, koniarze, pasje, fotografie i teksty przywracające Twoje marzenia.
Wystarczy byś „wyprowadził je ze stajni”…  www.konie.kociewie.eu

Stado Ogierów
Starogard Gdański
ul. Mickiewicza 13
  „Klejnot w koronie końskiego Kociewia, który świeci blaskiem przykładu od 1788 roku. Z tak odległej przeszłości pochodzą pierwsze wzmianki o pruskiej „stadninie koni wojskowych”. Pod obecną nazwą ta kociewska Mekka koniarstwa najwyższych lotów jest powszechnie rozpoznawalna od 1897 roku”

  • SZLAKI WODNE

Wierzyca: nurty kultury, nurty natury
    Wierzyca przyciąga jak magnes – wędkarzy, miłośników ptaków, kajakarzy… tylko od strony wody, płynąc z nurtem rzeki, możemy poczuć prawdziwe jej tętno. Nurt jest tak silny, że kajak niemal płynie sam. Wierzyca, ma charakter rzeki górskiej, więc trzeba być w gotowości, by nie wpaść na kamienie, albo nie zahaczyć o pochylone lub powalone drzewo. Meandry nurtu nie pozwolą nam zasnąć…   www.wierzyca.pl

  • SZLAKI ROWEROWE

Kociewskie trasy rowerowe
   Przez miasto Starogard Gdański przechodzą trasy rowerowe szlaku: Starogardzkiego – niebieski, Jeziornego – zielony, Maternów – czerwony i Joanickiego – czarny o czym informuje oznakowanie tras oraz tablice w punktach informacyjnych.
Takich punktów na terenie miasta jest kilka:
–  dla szlaku Jeziornego (zielony) oraz Starogardzkiego (niebieski) punkt położony jest w centrum miasta, na terenie kompleksu OSiR.
W tym miejscu rozpoczyna się też starogardzka trasa turystyczna „Korona i krzyż”,
–  szlak Maternów (czerwony) ma punkt położony na terenie po cmentarzu ewangelickim przy ul. Owidzkiej,
–  punkt szlaku Joanickiego (czarny) położony jest w części miasta zwanego Kocborowo, na terenie parkowym Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych.  www.rowery.kociewie.eu/

  • SZLAKI PIESZE

Trasa „Korona i krzyż”
  składa się z 13 tablic ustawionych przy najważniejszych, z punktu widzenia historycznego, miejscach w centrum Starogardu. Wędrówkę rozpocząć można przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich i po przejściu prawie godzinnej pętli zakończyć przy dawnych murach miejskich na ul. Browarowej. Po drodze mijać będziemy m.in. kompleks młynów i Pałac Wiecherta, dawne koszary pruskie i synagogę, Basztę Gdańską, farę św. Mateusza oraz Rynek z Ratuszem.
/pl/dokumenty/trasa_turystyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *