XXVII Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki. Zapraszamy!

Już po raz dwudziesty siódmy miłośnicy nastrojowej muzyki i dobrych tekstów spotkają się podczas Nocy Bardów im. Ryszarda Rebelki. 23 listopada 2019 roku o godz. 17:00, w kinie „Sokół” zaśpiewa 12  wykonawców. Wieczór zakończy występ Janusza Radka z zespołem.             

Pomysłodawcą imprezy był Ryszard Rebelka – bard, poeta, kabareciarz, malarz i wielki miłośnik swojej „małej ojczyzny” oraz młodzieży.

Podobnie jak w ubiegłym roku wieczór składać się będzie z dwóch części. W pierwszej wystąpią wybrani artyści przeglądu na interpretację utworów z gatunku poezji śpiewanej. Zaśpiewa 12 wykonawców. Każdy wykona dwa utwory. W drugiej części wydarzenia – wystąpi specjalny gość wieczoru. Tradycją Nocy Bardów jest bowiem, że poza artystami, którzy biorą udział w przeglądzie poezji śpiewanej, na scenie pojawiają się uznani mistrzowie gatunku oraz piosenki aktorskiej. Dotychczas podczas imprezy wystąpili tacy artyści, jak: Maciej Zembaty, Wojciech Młynarski, Edyta Geppert, Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, Marian Opania, Katarzyna Groniec, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Krzysztof Daukszewicz, Tadeusz Woźniak, Magda Umer, Ewa Błaszczyk, Piotr Machalica, Stanisława Celińska i Renata Przemyk.

W tym roku gwiazdą Nocy Bardów będzie Janusz Radek z zespołem.

Janusz Radek

Artysta od początku swojej artystycznej działalności nieustannie odkrywa coraz to nowsze przestrzenie muzyczne. Właśnie tę drogę muzycznych poszukiwań, pełną różnorodnych inspiracji i odkryć, zaprezentuje starogardzkim widzom w sobotę 23 listopada. Zabierze ich w podróż po niezwykłych utworach, które towarzyszą mu od początku kariery. Usłyszymy „Kiedy U-kochanie”, „Dziękuję za miłość”, „Groszki i róże”, „Na moście w Avignone”, czy wreszcie „Dziwny jest ten świat”. Artysta zatrzyma się na swoich ostatnich projektach muzycznych. Widzowie usłyszą kompozycje, które dzięki magnetycznemu wokalowi Radka pozwalają słuchaczom doznać wyjątkowych emocji, ożywić najpiękniejsze wspomnienia i zapomnieć na chwilę o tym, co jest poza wybrzmiewającymi „tu i teraz” dźwiękami. W programie znajdzie się bowiem m. in. piosenka „Żałuję każdego dnia bez Ciebie” oraz kilka piosenek z kultowych już domówek – spotkań Janusza Radka z fanami na facebooku.

Muzyczna różnorodność programu Janusza z zespołem porusza widzów znużonych powtarzalnością muzyki popularnej. Zachwyca odbiorców poszukujących oryginalności i świeżości w nowych aranżacjach najbardziej znanych utworów. I wzrusza słuchaczy, którzy w trakcie koncertu pragną doświadczyć przede wszystkim wyjątkowych emocji.

Stwierdzenie, że koncerty Janusza Radka z zespołem są dla każdego, zakrawać może o banał. Jednak powracająca na jego koncerty publiczność, to zarówno widzowie w różnym wieku, jak i słuchacze o różnych gustach muzycznych.

Projekt Radek z zespołem powstał bowiem z myślą o publiczności różnorodnej, ciekawej muzycznej nowości. Jednak w projekcie Artysta nie zapomina także o tych odbiorcach, którzy od wielu lat, z niesłabnącym zachwytem, wsłuchują się w jego najbardziej znane utwory.

Zapraszamy!!!