Sukces KP Starogard

Drużyna juniorów starszych Klubu Piłkarskiego Starogard awansowała niedawno do Ligi Makroregionalnej. 13 listopada tego sukcesu pogratulował im prezydent miasta Janusz Stankowiak.

– Starogardzka piłka nożna rośnie w siłę. Najlepszym tego dowodem są sukcesy Waszego klubu. Mam tu na myśli zarówno seniorów, jak i Was, juniorów starszych. Wiem, że Wasz awans do Ligi Makroregionalnej jest pierwszym w historii. Serdecznie gratuluję i życzę zdrowia, sił oraz kolejnych sukcesów. Już teraz jesteśmy z Was dumni, ale myślę, że w przyszłości będziemy jeszcze bardziej. Kto wie, może jest wśród Was następca wybitego starogardzianina Kazimierza Deyny – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

– Ten awans jest dla naszych piłkarzy wielkim sukcesem, ale też wyzwaniem. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że czeka nas dużo ciężkiej pracy, która podczas rozgrywek będzie poddana weryfikacji. Panie Prezydencie, bardzo dziękujemy za zaproszenie i dzisiejsze spotkanie, bo dla tych młodych zawodników to wielka nagroda i zaszczyt. Korzystając z okazji, bardzo dziękuję również za wieloletnie wsparcie finansowe klubu ze strony Miasta – mówił wiceprezes Klubu Piłkarskiego Starogard Adam Sobiecki.

Trener juniorów starszych KP Starogard Jerzy Siora

– Kiedy patrzę na tych chłopaków, czuję ogromną dumę. Pamiętam jak zaczynali chodzić na treningi. Byli małymi chłopcami. Kadra trenerska, kierownik klubu i jego władze patrzyły jak rosną, rozwijają się i nabierają coraz większych umiejętności. Dzisiaj niektórzy z ich zasilają drużynę seniorów. Apetyty na sukces mają ogromne. Regularnie trenują, nie zapominając o edukacji. Świetnie radzą sobie nie tylko na boisku, ale i w szkole – zaznaczył trener drużyny Jerzy Siora.

Podczas spotkania kapitan juniorów starszych KP Starogard Michał Uszacki wręczył prezydentowi miasta Januszowi Stankowiakowi oraz jego zastępcy ds. społecznych Maciejowi Kalinowskiemu proporczyki.

– W imieniu wszystkich zawodników bardzo dziękuję za zaproszenie do Urzędu Miasta oraz spotkanie z Panem Prezydentem. Dziękuję także moim kolegom z drużyny za to, że daliśmy radę i jesteśmy w Lidze Makroregionalnej – na zakończenie wizyty mówił Mateusz Romanowski.

Fot. Małgorzata Rogala